Sipon

Helska przyroda i klimat

Bez kategorii No Comment

Przyrody i klimatu Helu nikomu przesadnie nie trzeba przedstawiać i reklamować. Wystarczy spojrzeć na mapę, aby domyśleć się, że jest to ciekawe miejsce pod każdym względem. Najbardziej wysunięte na północ miejsce Polski skrywa w sobie wiele ukrytych walorów. Nieduży obszar skupia w sobie całe zaplecze turystyczne. Noclegi Hel ma bardzo rozbudowane, znajdziemy tu eleganckie hotele, przytulne pensjonaty oraz komfortowe pokoje gościnne. Pamiętajmy, że nadal jest to miejscowość licząca zaledwie nieco ponad 3 tysiące mieszkańców. Nie liczmy więc na zatrważającą ilość zabytków – to jednak nie znaczy, że ich tu nie ma. Jednak na Hel nie przyjeżdża się dla architektury. Mierzeja Helska stwarza idealne warunki do wypoczynku ludzi w każdym wieku. Przede wszystkim mamy tu złagodzony klimat – lato, z racji morskiego klimatu napływającego z każdej strony, jest tutaj bardziej znośne, a upały dużo mniejsze. Ponadto powietrze jest lepiej nawilżone, co daje ulgę w oddechu, a w przeliczeniu więcej energii na aktywne spędzanie czasu. Zimy również są łagodniejsze, a opadów rocznych jest tu mniej niż w pozostałych obszarach Polski. Jedynym drobnym minusem mogą być silne wiatry – obecność morza z każdej strony krzyżuje prądy wietrzne, które czasami bywają tu bardzo silne. Dobrze jest więc na spacer po mierzei wziąć coś cieplejszego, nawet kiedy wydaje się nam, że jest bardzo ciepło. Jednak mimo wiatru wiejącego w oczy, nie chcemy ich zamykać. Dlaczego? Otóż widoki jakie tutaj są, wszystko rekompensują i są tego warte.

W samym sercu wyspy znajduje się gęsty las, który w połączeniu z nadmorskim czystym powietrzem daje nam pełne i swobodne wytchnienie. Trzeba przyznać, że przedstawiciele sieci farmaceutycznych sprzedających na tym terenie inhalatory mogą mieć mały problem z realizacją planu sprzedażowego. Jeżeli chodzi o wspomniany las, to możemy tu znaleźć rzadkie owoce takie jak borówki, a w późniejszych jesiennych miesiącach roku możemy napawać się zapachem wrzosu. Są tu również wydmy, które porastają białe trawy dodające nadmorskiego klimatu i podkreślającego, że znajdujemy się tu, gdzie właśnie powinniśmy. Hel nie jest duży jeżeli chodzi o powierzchnię, jednak ma wszystko co potrzeba – bez zbędnego komercyjnego pompowania, reklamy i sztucznego naciągania, aby zyskać więcej turystów, ten region sam dla siebie jest reklamą.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>