Sipon

Inowrocław – dla ciała i ducha

Bez kategorii No Comment

Stolica Kujaw Zachodnich – Inowrocław – to miasto, które każdego roku przyciąga turystów ceniących sobie spokój, czyste powietrze i zabytki. Myśląc o czystym powietrzu musisz zdawać sobie sprawę, że do niewielu mieszkańców naszego kraju nie dotarła jeszcze informacja, że od kilku miesięcy Inowrocław jest najczystszym miastem w Polsce. Przede wszystkim jest to zasługa wielkiego Parku Solankowego, którego powierzchnia liczy ponad 80 hektarów. Już przy samym wejściu do parku możesz podziwiać ogromny pomnik w postaci pawia, który spełnia również funkcję zegara słonecznego. Idąc dalej mijasz mnóstwo starych drzew, takich jak dęby, topole, lipy. Bogato zadrzewiony parki liczy aż 5000 drzew. Właśnie dzięki takiemu krajobrazowi został wpisany do rejestru Pomników Przyrody.

Tereny zielone i czyste powietrze przyczyniły się do powstania ogromnej bazy noclegowej, również w samym centrum i w pobliżu Solanek. Inowrocławskie kwatery to nie tylko hotele znajdujące się w centrum miasta. To także noclegi w postaci pensjonatów i kwater prywatnych, które zachęcają cichą lokalizacją, pięknymi widokami i rodzinną atmosferą. Dla osób pragnących skorzystać z zabiegów leczniczych również sanatoria przygotowały ofertę noclegową wraz z wyżywieniem i zabiegami SPA. Park Solankowy to także jedna z największych w Europie tężni solankowych, która cieszy się dużym zainteresowanie wśród osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze i tych, które mają problemy z układem oddechowym. Każdego roku w Parku Solankowym odbywa się też Inowrocławska Noc Solankowa, podczas których występują między innymi Grzegorz Turnau. Olga Bończyk i wiele innych gwiazd. Koncert zawsze kończy się zasadzeniem przez artystów dębów, w tak zwanej alei gwiazd. Dzięki temu aleja ta jest pięknie zadrzewiona, a każda gwiazda, która wystąpiła w mieście ma tutaj swój własny dąb. Turyści, którzy decydują się na pobyt w okresie letnim, mają również okazję wziąć udział w Festiwalu Orkiestr Dętych, które odbywają się co roku. Na bardziej aktywnych czekają ścieżki rowerowe, baseny i korty tenisowe.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>