Sipon

Krokowa – wypoczynek dla prawdziwych pasjonatów

Bez kategorii 1 Comment

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak to jest spać w prawdziwym zamku albo pałacu, to teraz możecie to bardzo łatwo sprawdzić, wyjeżdżając na weekend do Krokowej. To niewielka wieś na Kaszubach, leżąca kilkanaście kilometrów od wybrzeża bałtyckiego w pobliżu Karwi, posiadająca doskonałą lokalizację i świetnie skomunikowana zarówno z samym Bałtykiem, jak i z okolicznymi rezerwatami przyrody oraz jeziorem Żarnowieckim. Słowem – noclegi jakie ma Krokowa polecane są każdemu, kto chce wypocząć w ciszy i w niebanalnej atmosferze.

Zabytkowy pałacyk

Główną i właściwie jedyną dużą atrakcją Krokowej jest zabytkowy zamek, który powstał tu na początku XIII wieku i przez kolejne lata i stulecia był kilkukrotnie przebudowywany. Zmieniało się również jego przeznaczenie, od fortyfikacji typowo obronnej, po elegancki, luksusowy pałacyk, w którym właściciele – rodzina von Krockow – spędzała wakacje. Obecnie właśnie w tym pałacyku mieści się główna baza noclegowa wsi, dysponująca około siedemdziesięcioma różnymi miejscami do spania w trzydziestu czterech pokojach. Baza podzielona jest na część zamkową, gdzie apartamenty i pokoje rozmieszczone są wedle dawnego schematu w sypialniach zamieszkanych niegdyś przez właścicieli oraz na cześć tak zwanego podzamcza. W tej drugiej części mieszą się apartamenty większe, wieloosobowe, doskonałe na przyjęcie całych rodzin lub grup zorganizowanych. Pałacyk w Krokowej jest bardzo częstym miejscem organizacji firmowych imprez integracyjnych, spotkań biznesowych lub romantycznych wyjazdów we dwoje.

Atmosfera historii

Duże znaczenie w ogólnym odbiorze Krokowej ma jej historyczna atmosfera. Sama wieś leży zbyt daleko od morza, aby mogła pełnić typowo nadbałtycką funkcję turystyczną – o wiele lepiej skomunikowana jest z pobliskim jeziorem Żarnowieckim oraz z rezerwatami przyrody (na ich terenie znajduje się na przykład Góra Żarnowiecka). W pobliżu funkcjonuje także kilkanaście szlaków pieszych oraz szlaków rowerowych, osiągających od czterech do czterdziestu ośmiu kilometrów. Wiodą bezpośrednio nad morze, w pobliże Karwi, ale prowadzą także do Gniewina i nad Jezioro Choczewskie. Nad pobliskimi jeziorami można wędkować, wynająć sprzęt do pływania, kajaki, łódki oraz rowery wodne lub po prostu zakosztować przyjemności wodnej kąpieli, do której alternatywą jest oczywiście wyprawa nad morze.

1 Comment

  • Anastazja on 9 kwietnia 2017

    W Krokowej miałam nocleg na parę dni podczas wakacyjnego wyjazdu i naprawdę jest to przyjemna miejscowość:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>