Sipon

Lądek-Zdrój – dobra kondycja turystyczna

Bez kategorii No Comment

Kotlina Kłodzka (➙https://pl.wikipedia.org/wiki/Kotlina_K%C5%82odzka) coraz częściej gości na ustach turystów, którzy nie tylko odwiedzili to miejsce ale choćby słyszeli o jego walorach. Dzięki temu swój dawny blask odzyskuje wiele miejscowości, które jeszcze nie tak dawno były zapomnianymi ośrodkami. Kotlina jest tutaj szczególnym przykładem. Po latach zaniedbań oraz wielu błędnych inwestycji, XXI wiek stał się dla tego mikroregionu okresem powrotu do świetności.

Lądek-Zdrój jest jedną z tych miejscowości, które najsilniej odczuły poprawę koniunktury na turystykę w tym regionie. Wskutek tego, zapomniany lub też pomijany, dzisiaj stara się powrócić do swojego dziedzictwa i zająć należne miejsce na mapie dolnośląskich miejscowości uzdrowiskowych. Podejmowane przez władze miasta działania nie tylko prowadzą do poprawy infrastruktury, ale także do rozszerzenia oferty noclegowej i podwyższenia jej standardu.

Lądek-Zdrój jest nie tylko miejscem, gdzie można spotkać dużą liczbę głównie niemieckich pensjonariuszy ale także wielu turystów, którzy korzystają z noclegu w mieście (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,ladek-zdroj,0.html) by zwiedzać okoliczne atrakcje przyrody. Nie jest żadną tajemnicą, że Lądek nie należy do wąskiego grona miast z pięknym rynkiem. Wszak w Polsce mamy wiele aglomeracji, które mogą pochwalić się swoim centralnym placem. Jednak w tym przypadku mówimy o wyjątkowym i w opinii wielu osób najpiękniejszym placu na Śląsku. Obecny układ został stworzony jeszcze w średniowieczu, tym samym jest to prostokątny plac z gmachem ratusza w jego centrum. Wyjścia znajdują się w jego rogach, a cała przestrzeń jest ograniczona przez urokliwe kamieniczki. Choć sam budynek pochodzi z okresu renesansu to idealnie wpasowuje się w cały nastrój tego miejsca. Jego wygląd zmieniał się przez wieki i obecnie posiada on neoklasycystyczny wystrój, co tylko podkreśla jego wyjątkową urodę. Warto tu jednak zaznaczyć, że kolor samego magistratu, jak i otaczających go kamienic w wyraźny sposób nawiązują do epoki baroku. Kamieniczki, które pochodzą z okresu renesansu oraz baroku zostały ozdobione godłami, oraz symbolami, które oznaczają zawód lub też pochodzenie właściciela budynku. Dzięki temu nawet dzisiaj możemy zajrzeć w przeszłość.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>