Sipon

Łeba pełna słońca

Bez kategorii 2 Comments

Wakacje nad morzem to wspaniały pomysł na spędzenie urlopu. Szukając idealnego miejsca na wakacje nie mamy pewności, czy rzeczywiście podejmiemy dobrą decyzję. Nie jest bowiem łatwo spośród tylu pięknych miejsc wybrać to, które mogłoby być dla nas najbardziej atrakcyjne. Dla osób, które mają prawdziwy dylemat z podjęciem właściwej decyzji, znakomitym rozwiązaniem będzie prześledzenie propozycji wypoczynkowych w Łebie np. na meteorze.

Każdy kto był w tych stronach wie, że miasteczko jest usytuowane na północy kraju w powiecie lęborskim, nieopodal miasta gdzie mieści się słynny zamek krzyżacki. Prawdziwą atrakcją jest obejrzenie tego doniosłego dla historii obiektu i wyobrażenie sobie, jaka była jego geneza. Miasto to położone jest w odległości 30 km od Łeby, czuje się w nim średniowieczną atmosferę, jaka wpędza nas w nieco nostalgiczny klimat. Przyjeżdżając w te strony trzeba również odwiedzić miejscowość o nazwie Rąbka. Niegdyś była to bardzo dobrze funkcjonująca osada rybacka.

Wracając jednak do Łeby, to największym jej atutem jest  bezpośredni dostęp do morza, co kreuje ją jako miejscowość idealną do spędzenia wakacji. Plaże przy tym są szerokie, czyste oraz piaszczyste, co sprawia, że każdego roku przybywa tu wielu spragnionych wypoczynku ludzi. Dobrze jest zatem z dużym wyprzedzeniem zarezerwować sobie nocleg w Łebie. Nie jest bowiem prostą sprawą znalezienie miłego pokoju, jeśli na ostatnią chwilę zostawimy sprawy organizacyjne. Biorąc pod uwagę jednak infrastrukturę miasta oraz jego położenie geograficzne, nie będzie tu problemu z dostępem do plaży. Z jednej strony miasta rozlewa się akwen o nazwie Łebsko, z drugiej jest jezioro o nazwie Sarbsko i oczywiście Morze Bałtyckie. Trudno sobie wymarzyć taką miejscowość w kraju, która to ma dostęp tak naprawdę zewsząd do wody. Cała pula atrakcji: park dinozaurów, lunaparki, muzeum motyli oraz bogata infrastruktura to powody, dla których trzeba koniecznie przybyć tu na nocleg na lato.

Related Posts

2 Comments

  • 1988 on 3 lipca 2016

    Odpowiednie miejsce na wakacje z całą rodziną. Tylko ta kapryśna pogoda nad polskim morzem…

  • Lidka888 on 27 lipca 2016

    Ostatnimi czasy kapryśna pogoda jest niestety w całej Polsce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>