Sipon

Pieszo przez Solinę

Bez kategorii No Comment

O docenieniu Soliny jako miejscowości wypoczynkowej zadecydowało kilka czynników. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie bogactwo przyrody. Ziemia podkarpacka jest siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt, wśród których występują również populacje objęte ochroną. Regulacje prawne poświadczają to, co zakochani w regionie Soliny wiedzą od dawna: miejsce zostało hojnie obdarzone przez naturę, dlatego warto popularyzować je jako ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Solina jest miejscem idealnym na wakacje z rodziną lub znajomymi. Co ważne, posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,solina,0.html), w skład której wchodzi duża liczba obiektów infrastruktury hotelarskiej, a także pola namiotowe oraz campingi. Znalezienie dobrego zakwaterowania z pewnością nie będzie stanowiło problemu.

Sposobem na poznanie tej cudownej okolicy są wyprawy piesze i rowerowe oznakowanymi trasami. Do najbardziej malowniczych szlaków należy oznaczona kolorem czerwonym ścieżka spacerowa „Zielone Wzgórza nad Soliną”. Jest to trasa długa, odpowiednia na całodzienną wyprawę. Amplituda wysokościowa nie jest duża, jedyną trudnością może być czas przebycia drogi. Szlak prowadzi przez zakątki regionu wyróżniające się szczególnymi walorami widokowymi, w dużej mierze przez obszar zalesiony. Z trasy rozpościerają się piękne krajobrazy, między innymi na pobliskie Jezioro Myczkowskie, miejscowość turystyczną o nazwie Polańczyk oraz okoliczne wzgórza. Podążający ścieżką mają okazję zobaczyć klimatyczny kościółek w Zabrodziu oraz drewnianą kapliczkę, stanowiącą dla spacerowiczów punkt orientacyjny na rozstaju dróg. Interesującą propozycją wycieczki jest również „Niebieska Łezka”, ścieżka spacerowa oznakowana kolorem niebieskim. Na początkowym odcinku pokrywa się ze szlakiem czerwonym, by później oddzielić się i poprowadzić wokół malowniczego Jeziora Myczkowskiego. Trasa ma długość porównywalną z poprzednią, a jej atutem są doskonałe widoki na dolinę Sanu. Ważnym obiektem na ścieżce jest zapora w Myczkowcach, będąca bardzo dobrym punktem obserwacyjnym na cały akwen.

Trasami nieco mniej wymagającymi są szlaki: żółty i zielony. Są one zdecydowanie krótsze, jednak posiadają walory środowiskowe porównywalne z tymi, które można zobaczyć na szlaku czerwonym i niebieskim. To świetna propozycja dla rodzin z dziećmi oraz osób preferujących wycieczki nie dłuższe, niż 10 km.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>