Sipon

Pobierowo na lato i na jesień

Bez kategorii No Comment

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to mnóstwo mniejszych i większych miejscowości, które warto odwiedzić. na ich tle wyróżnia się zwłaszcza jedna – Pobierowo. Jest to maleńka wioska w nadmorskiej gminie Rewal, która pomimo niezbyt imponujących rozmiarów posiada najlepiej w regionie rozwiniętą bazę noclegową {zestawienie ➤ meteor} i zaplecze gastronomiczne. Nic zatem dziwnego, że każdego roku przyjeżdżają tutaj turyści zarówno z Polski jak i zza granicy. To właśnie w czasie letnich wakacji miejscowość ta przeżywa istne oblężenie letnikami, którzy pragną odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody nieskażonej jeszcze ręką człowieka.

Pobierowo oferuje noclegi swoim gościom w licznych tutaj kwaterach prywatnych prowadzonych przez miłych gospodarzy, w ośrodkach wczasowo-wypoczynkowych, w gospodarstwach agroturystycznych, na dobrze utrzymanych kempingach i na polach namiotowych, które latem oblegane są przede wszystkim przez harcerzy i młodych ludzi z liceum oraz studentów. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bez zbędnego drenażu kieszeni i ciągłego martwienia się o finanse. Tutaj można się zrelaksować zapominając o sprawach tak przyziemnych jak pieniądze.

Przez Pobierowo przebiegają dwa bardzo interesujące szlaki turystyczne. Pierwszy z nich to niebieski Szlak Pobrzeża Rewalskiego, a drugi czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Oprócz tego znajdują się w okolicach dwa znakowane trasy rowerowe gminy Rewal, czyli niezwykle malowniczy „Letniskowy Szlak Pobierowa" oraz równie piękny krajobrazowo „Zachodni Szlak Łącznikowy”. Wszystko to na wyciągnięcie ręki i w zasięgu kondycyjnym przeciętnego letnika, który w końcu może wstać zza biurka i spędzić nieco czasu aktywnie i na łonie natury. Jest to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób, które z reguły nie uprawiają sportów oraz mają bardzo słabą kondycję fizyczną. W Pobierowie z pewnością będą miały szansę ją poprawić. Świetnie rozwinięta baza noclegowa, zaplecze gastronomiczne, piękna plaża i pobliski las sosnowy, to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Pobierowo podczas najbliższych letnich wakacji. Wystarczy spakować plecak, by przenieść się do zupełnie innego i pełnego relaksu świata. Czy warto czekać? Nie! Pobierowo to także świetna alternatywa na smutny jesienny weekend.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>