Sipon

Przygody w Jastarni z nutką adrenaliny

Bez kategorii No Comment

Jastarnia to małe miasteczko położone na Mierzei Helskiej. Co roku przyciąga ona szereg turystów z całej Polski i nie tylko, którzy chcą wypocząć na plażach nad Bałtykiem. Czym tak niezwykłym charakteryzuje się Jastarnia? Przede wszystkim posiada jedne z najpiękniejszych plaż – szerokie, długie, z miękkim, czystym piaskiem. Prowadzą na nie śliczne lasy sosnowe porastające wydmy. Jednak nie samymi pięknymi plażami może się pochwalić Jastarnia. Znajduje się tutaj także wiele zabytków i miejsc do zwiedzania. Absolutnymi "must see" są: Chata Rybacka, Muzeum Rybackie, zabytki Szlaku Historii Wojennej i wiele innych.

Ponadto w Jastarni znajdziemy rozwiniętą bazę noclegową (Jastarnia – www.meteor-turystyka.pl). Bez względu na to czy szukamy tańszego noclegu w willi, czy też pensjonacie, czy może preferujemy bardziej ekskluzywny rodzaj noclegu jak ośrodek spa lub hotel – znajdziemy to bez problemu.

Co jednak, jeśli chcemy wzbogacić swój wakacyjny wyjazd nutką adrenaliny? Tu Jastarnia także ma nam dużo do zaoferowania. Przede wszystkim, dzięki korzystnemu położeniu, możliwa jest tutaj nauka zarówno windsurfingu jak i kitesurfingu. Rozpocząć naukę mogą oczywiście osoby, które nigdy nie próbowały tego typu aktywności. Co więcej, Jastarnia to przecież miejscowość położona nad morzem. Dzięki temu znajdziemy tu wiele ofert kursów żeglarskich oraz motorowodnych. Ponadto warto wybrać się na rejs katamaranem – szczególnie nocą albo o zachodzie słońca. Możemy także wybrać inne typy jednostek pływających – szkunery, żaglówki, pontony.

Warto jeszcze dodać, że w Jastarni organizowane są także wspólne połowy ryb. Może nie jest to bardzo ekscytujące, niemniej jednak to prawdziwa przygoda, a własnoręczne złowienie łososia jest niezwykłym osiągnięciem. Jastarnia to także miejsce, które obfituje we wspaniałe widoki. A najlepiej jest podziwiać je z powietrza. W Jastarni nie będziemy mieć z tym kłopotu, bowiem istnieją firmy, które oferują loty widokowe samolotem bądź helikopterem. Co więcej, można także skoczyć tutaj ze spadochronu. Istnieje także specjalna opcja wykupu filmiku, który będzie nagrywany podczas skoku. Będzie to z pewnością świetna pamiątka na długie lata.

A na koniec należy dodać, że w Jastarni wiele specjalnych atrakcji ma miejsce nocą – to już budzi nastrój tajemniczości i przygody. Są to oczywiście imprezy, dyskoteki, lecz nie tylko. Nocą możemy zagrać w siatkówkę, pójść na zajęcia aerobiku na plaży czy też popłynąć w rejs. Poznaj zatem smak nadmorskiej adrenaliny i wybierz się do Jastarni.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>