Sipon

Szlaki dla aktywnych w Poroninie

Bez kategorii No Comment

Już na samym początku, jeśli tylko zarezerwujemy noclegi w Poroninie, szybko przekonamy się o tym, że w tym regionie nie będzie brakowało miejsc, w których będziemy mogli aktywnie spędzić swój czas. Baza noclegowa w Poroninie (meteor-turystyka.pl/noclegi,poronin,0.html) jest nastawiona na bardzo duży rozwój. Dzięki czemu możemy się przygotować jednocześnie na to, że w każdej chwili będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony mieszkańców.

Jednym ze szlaków turystycznych jest czerwony szlak prowadzący na Gubałówkę. Wzniesienie co prawda nie wydaje się być zbyt trudne, jednak należy pamiętać, iż wyróżnia się przede wszystkim dużą stromizną, co staje się sporym utrudnieniem dla osób, nie mających zbyt dobrej kondycji. Z Poronina za pośrednictwem tego szlaku możemy dostać się albo do Galicowej Grapy, albo właśnie na Gubałówkę, mijając po drodze Suche oraz Furmanową. Oczywiście nie jest to jedyny szlak, który przebiega przez Poronin lub przez jego okolicę.

Koniecznie należy wspomnieć również o szlaku niebieskim. Ten prowadzi z Zazadni aż do Palenicy Białczańskiej. Po drodze jednak można minąć Wiktorówki, Sanktuarium MB Królowej Tatr wraz z Kaplicą MB Jaworzyńskiej, a także Rusinową Polanę.

Bardzo ciekawym szlakiem jest szlak o kolorze żółtym. Ponieważ prowadzi on przez Przełęcz Krzyżne do samego Murowańca. Natomiast po drodze mamy okazję zobaczyć malowniczy Czerwony Staw Pańszczycki. Warto wiedzieć, że Przełęcz Krzyżne znajduje się na wysokości aż 2112 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu można spokojnie z tego miejsca zobaczyć panoramę Tatr Wysokich, oczywiście z Rysami na czele. Stąd także można obserwować wspaniałą Dolinę Pięciu Stawów i Dolinę Roztoki. Po drodzem idąc w kierunku Czerwonego Stawu Pańszczyckiego, mamy niebywałą okazję do tego, żeby zobaczyć także turystów zmagających się z bardzo trudnym szlakiem o nazwie Orla Perć.

Jeszcze jednym, bardzo ciekawym szlakiem, jest szlak zielony. Ten z kolei prowadzi od Wierchu Poroniec do Gęsiej Szyi. Wybierając się tą trasą, mamy okazję przejść także przez Goły Wierch, jak i również Rusinową Polanę. Trzeba mieć świadomość, że idąc tym szlakiem, jednocześnie wchodzimy na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, co wiąże się z obowiązkiem zakupienia biletu wstępu. Wszystkie szlaki są wyjątkowo malownicze, a niekiedy wymagają włożenia nieco większego wysiłku niż podczas zwykłego spaceru.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>